Dilek Ağacı Butik Otel Hakkında – Dilek Agaci Butik Otel
Back to Top

info@dilekagacikaraburun.com           +90 (552) 515 88 44

Hakkımızda

Dilek Ağacı Butik Otel...

Dilek Ağacı Butik Otel olarak misafirlerimize doğayla iç içe huzurlu bir tatil yaşatmayı amaçlıyoruz. Yaklaşık 2,5 dönüm büyük bir bahçeye sahibiz ve 30 sene önce kendi ellerimizle diktiğimiz ağaçlarımız, son yıllarda.

kendilerini göstermeyi pek sevmeseler de bahçemizin gizli köşelerinde yaşayan sincaplarımız, odalarımızın balkonlarında yuvaları bulunan kırlangıçlarımız, her akşam üstü havuz keyfi yapan kuşlarımız, misafirlerimize ağaçlarımızdan elde ettiğimiz zeytinyağını tattırabilme şansına sahip oluşumuz, elma, armut, badem, limon, muşmula, ayva, erik, dut, greyfurt, nar, turunç ve daha birçok meyveyi dalından koparıp yiyebilme imkanımız, özellikle doğal ve yerel ürünlerden oluşmasına yoğun çaba sarfettiğimiz kahvaltımız, insanı görünce kendine hayran bırakan dağ manzaramız, yürüyüş mesafesindeki tertemiz denizimiz ile misafirlerimize huzur dolu bir deneyim yaşatabiliyoruz. Her ne kadar Karaburun son yıllarda oldukça kalabalıklaşsa da bahçemizin içi tüm kalabalıktan uzak yalnızca kuşların ve havuzun sesiyle huzur dolu. Bahçemizde yaşayan ve bizim korumamız altında olan misafirlerimize arkadaş kedilerimiz de otele ev sahipliği yapıyor..

Biz...

her şey bir hayalle başladı

Hikayemiz

İnsanın içinde büyümesine izin vermediği bir çocuk vardır ya, işte Karaburun bizim için o çocuktu hep. Çocukluğumuzun en güzel anılarının ev sahibi. Sokaklarında, denizinde, sahillerinde, sabah doğan güneşinde akşam gün batımında ayrı bir anıyı saklayan bugün bile tesadüfen bir köşesinde çocukluğumuzu bulabildiğimiz bizi hep en güzel, en mutlu anılarımıza götüren evimiz; Karaburun.Çocukken dört gözle yaz tatilinin başlamasını bekleyip İzmir’den bol virajlı Karaburun yoluna girdiğimizde kaç kilometre kaldığını gösteren o mavi tabelalarla geri sayım yapmanın heyecanı bugün bile anılarımızda taptaze.Yaz tatilini ilk gününden son gününe kadar Karaburun’da geçirmenin mutluluğu zamanla iş hayatının koşuşturmacası içinde yalnızca hafta sonları uğrayabildiğimiz koca bir hüzüne dönüştü. Bu özlem Karaburun’u da hiç mutlu etmemiş olsa gerek ki bir gün bu sokaklar, büyük ada, iskele, tatlı tatlı esen imbat, insanı şaşkına çeviren poyraz, deli dalgalar, mis gibi deniz kokusu bir olup bizi yine bu sokaklarda karşılaştırdı.Senelerce birbirimizden habersiz ortak hayalimizin kalabalıktan uzakta, doğayla iç içe, sakin ve huzurlu bir yaşam olduğunu farkedince; kurumsal hayatlarımızı bırakıp, her sabah bu güzel denize uyanıp bu eşsiz dalgaların sesleriyle uykuya dalacağımız, toprakla iç içe kendi küçük dünyamızı kurabilmek için çocukluğumuzun en güzel anılarına temelli dönmeye karar verdik.30 sene önce dikip senelerdir özenle büyüttüğümüz meyve ve palmiye ağaçlarımızla çevrili evimiz, 2019 yazından beri istediğimiz, dilediğimiz hayata bizi kavuşturduğu için “Dilek Ağacı Butik Otel”olarak çocukluğumuzdaki gibi temiz, güzel, özlenesi hatıraları birlikte biriktirebilmek için siz misafirlerimizle buluşuyor.Dilek Ağacı’nın adını bahçesindeki ağaçlardan alan 5 odası; zeytin, limon, pelit, defne ve palmiye sade, oldukça ferah dekorasyonuyla, keyifle izleyebileceğiniz deniz, havuz ve dağ manzaralı balkon ve teraslarıyla. Bahçemiz ağaçlar arasında, kırlangıç ve serçelerin sesleri eşliğinde sizleri bekliyor.

Merve & Berk